سرندهای شستشو و آبگیری

معمولا در فرآوری مواد معدنی، موضوع بازیابی ذرات ریزدانه و جلوگیری از هدر رفتن آنها در پساب، امری مهم است. به همین منظور شرکت مینکو مینرال اقدام به ساخت سرندهای شستشو و آبگیری با ظرفیت های 70 و 120 تن در ساعت نموده است. اساس کار سرند شستشو و آبگیری به این شکل است که در ابتدا مصالح ورودی (ماسه ی شکسته، ماسه ی طبیعی و یا ترکیبی از آنها) به همراه آب به عنوان خوراک از ورودی های دستگاه به شوت دستگاه انتقال داده می شوند. در این قسمت بر اثر مکش ناشی از پمپ اسلاری که در قسمت انتهایی دستگاه تعبیه شده است، مواد معدنی و آب که با یکدیگر ترکیب شده اند وارد هیدروپایپ شده و پس از آن به هیدروسیکلون وارد می شوند.

در هیدروسیکلون ذرات گل و لای از ماسه جدا شده و از قسمت سرریز هیدروسیکلون به همراه پساب دستگاه خارج می شود. به این ترتیب عملیات شستشو صورت می گیرد. در قسمت ته ریز هیدروسیکلون، ماسه به همراه ذرات ریزدانه (ماسه بادی) بر روی سرند در حال ارتعاش قرار می گیرد تا بر اثر ارتعاش ناشی از ویبراتور، عملیات آبگیری از مصالح انجام شود. شایان ذکر است تمامی مسیرهایی که در تماس با ذرات ساینده هستند، از جمله لوله های پمپ، قطعات داخلی پمپ، هیدروپایپ، هیدروسیکلون و اجزای آن و نیز توری های سرند همگی ضد سایش هستند. این دستگاه توانایی تولید 70-120  تن ماسه ی شسته شده در ساعت را دارد.

مصرف‎کنندگان مصالح بتنی و تولیدکنندگان بتن، به دنبال مواد اولیه با کیفیت می‎باشند.
شما برای رسیدن به کیفیت برتر به چه اندیشیده‎اید


سرند آبگیری

با توجه به اهمیت بازیابی ذرات ریزدانه (مانند ماسه بادی معادن شن و ماسه) در عملیات فرآوری مواد معدنی به شیوه ی خیس، کارخانه های فرآوری به دنبال تحقق این امر هستند. اما هزینه های صورت گرفته در مورد تامین برخی ماشین آلات پیشین و نیاز به تولید در حد نرخ متوسط و نه در حد تولید رقابتی و نرخ تولید بالا، تحقق این امر را برای صاحبان معادن با مشکل روبرو کرده است. از این رو شرکت مینکو مینرال به منظور استفاده از تجهیزات شستشوی پیشین (مانند ماسه شوی های حلزونی) و نیز میسر ساختن بازیابی ذرات ریزدانه (ماسه بادی) در حد نرخ تولید متوسط، اقدام به ساخت سرند آبگیر نموده است. این دستگاه از لحاظ کارکرد کاملا شبیه سرند شستشو و آبگیری است با این تفاوت که امر شستشوی ماسه (صفر تا 6 میلیمتر و یا ابعاد بزرگتر) در آن توسط ماسه شوی حلزونی صورت می گیرد.
در ابتدا یعنی در مرحله ی پیش شستشو، مصالح صفر تا 6 میلیمتر به همراه ابعاد ریزدانه (ماسه بادی) به وسیله ی ماسه شوی حلزونی (که با شیبی مایل به افقی و دور بالا کار می کند) با آب ترکیب شده و خروجی آن بر روی سرند ضد سایش در حال ارتعاش ریخته می شود. سپس به سبب ارتعاش ایجاد شده در سرند، مصالح آبگیری شده و پساب (شامل ابعاد ریزدانه و رس و لای) به شوت دستگاه انتقال داده می شود. در این مرحله کلیه ی پساب ایجاد شده (شامل پساب ماسه شوی حلزونی و شوت دستگاه که هردوی آنها دارای ابعاد ریزدانه(ماسه بادی) و رس و لای هستند) به وسیله ی پمپ اسلاری (دوغابی) به ورودی هیدروسیکلون انتقال داده می شود. در هیدروسیکلون به سبب ایجاد جریان گردابی دو جهته، ابعاد ریز دانه (ماسه بادی) از رس و لای جدا شده و از قسمت ته ریز هیدروسیکلون بر روی سرند ضد سایش در حال ارتعاش ریخته شده می شود تا به همراه مصالح صفر تا 6 میلیمتر که قبلا شسته شده اند، طول سرند در حال ارتعاش (6/3 متر) را طی کرده و به عنوان محصول نهایی از دستگاه خارج شود.
شایان ذکر است ظرفیت این دستگاه بسته به تامین بار مورد نیاز توسط ماسه شوی حلزونی، بیش از 120 تن در ساعت خواهد بود و مقدار آب مورد نیاز آن در حدود 3 تا 4 اینچ است. در ادامه ویژگی های دیگری از دستگاه سرند خشک کن (DS120) بیان شده است:
•    بدنه ساخته شده از ورق 8 و 10 ضد سایش
•    ویبراتورهای برقی اروپایی
•    توری های ضدسایش پلی یورتان
•    پمپ سانتریفیوژ ضد سایش
•    سیکلون با لاینر ضد سایش
•    بدنه داخل با لاینر ضدسایش لاستیکی
•    ابعاد سرند آبگیر 6/3 متر در 25/1 متر (مجموعا  شامل 48 توری ضد سایش پلی یورتان)
•    کلیه تجهیزات دارای تابلو برق و کابل کشی داخلی میباشد.
•    کلیه تجهیزات دارای رنگ اپوکسی با پوشش200 میکرون میباشد.
•    کلیه تجهیزات دارای خدمات پس از فروش 15 سال
•    ماشین آلات فوق به جز ادوات برقی (ویبراتور و موتورها)دارای گارانتی یک ساله میباشد.

درباره ما

  • کشور ایران به علت قرار گرفتن در منطقه ای نسبتا خشک از دیرباز تا به امروز با بحران کم آبی روبه رو میباشد .ایرانیان باستان نیز با علم به موقعیت جغرافیایی ایران و در نظر گرفتن زاویه تابش خورشید که میزان بالای تبخیر سطحی را رقم…

تماس با ما

آدرس کارخانه: هشتگرد، شهرک صنعتی، شرکت تعاونی تاجیک صنعت (مینکو)

مدیریت فروش و بازاریابی : 09121169767